Europos Lyčių Lygybės Institutas (EIGE) kartu su Vytauto Didžiojo Universitetu (VDU) kviečia į dokumentinio filmo “#SalePute” peržiūrą. Po filmo peržiūros bus diskusija apie kibernetinį smurtą prieš moteris ir mergaites.

Registracijos nuoroda.

Po filmo peržiūroje diskusijoje dalyvaus smurto lyties pagrindu komandos ekspertė dr. Eleonora Esposito (EIGE), Jūratė Juškaitė, Žmogaus teisių centro direktorė, graffiti menininkas ir dailininkas Linas Kaziulionis ir VDU profesorė ir lyčių lygybės projekto SPEAR koordinatorė Natalija Mažeikienė. Diskusiją moderuos Dennis van der Veur, komunikacijos skyriaus vadovas (EIGE).

Renginys vyks anglų kalba gruodžio 8 d. 13:00-15:00 EET, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, VDU, Putvinskio 23, 103 auditorijoje, Kaune. Dokumentinis filmas prancūzų kalba su angliškais subtitrais.

Šis renginys yra baigiamasis renginys 16 dienų socialinės kampanijos, skirtos atkreipti dėmesį į kibernetinį smurtą prieš moteirs ir mergaites. Kurdami saugias erdves (#SafeSpaces) virtualiame ir realiame gyvenime  prisidedame prie kasmetinės  Orange the World iniciatyvos, skirtos kovoti su smurtu lyties pagrindu.

Apie dokumentinį filmą:

73% moterų pasaulyje yra patyrusios kibernetinį smurtą. Savo filme „#Salepute“ žurnalistės Florence Hainaut ir Myriam Leroy pasakoja žiūrovams tarptautinę kibernetinio priekabiavimo istoriją, kuri yra ir intymi, ir politinė. Nuo Suomijos iki Šveicarijos per Austriją, Prancūziją ir Vokietiją, filme daugiausia dėmesio skiriama asmeninėms ir visuomeninėms internetinės misoginijos pasekmėms ir nagrinėjami individualūs ir kolektyviniai atsakai į tokį piktnaudžiavimą.

Kodėl ši tema svarbi:

Kibernetinis smurtas prieš moteris ir mergaites giliai įsišaknijęs mūsų pasaulyje išliekančioje moterų ir vyrų socialinėje nelygybėje. Kadangi skaitmeninės (internetinės) ir fizinės (neinternetinės) erdvės vis labiau integruojasi, kibernetinis smurtas prieš moteris ir mergaites dažnai stiprina smurtą ir viktimizaciją fiziniame pasaulyje (arba yra jų pirmtakas). Nors kibernetinis smurtas prieš moteris ir mergaites nėra naujas reiškinys, jis kinta. Nes gyvenimas internete yra toks pat realus kaip ir tikras gyvenimas. Laikas kurti saugesnes erdves. Turime teisę jaustis gerai ir saugiai. Turime teisę jaustis saugiai tiek internete, tiek realiame pasaulyje.