My personal story

R: Yes. Just recently a PC at our office had to be connected to the internet and a very handsome and helpful IT specialist came to do it. And we got acquainted, talked, he was like years… we didn’t have that big difference in age. A very pleasant contact developed. And, well, I don’t meet IT specialists very often, and a cable of my PC at home also had gone broken, and I used the opportunity, I was very polite, I used … I possibly used some of my charm – flirted a little and said, yes, I have a broken PC cable too – where could I buy a new one. And… Yes, probably only because I am a woman and I evoked some positive emotions, he took and gave me that cable. (…)

R: First of all I don’t know if he would have built up such contact if he would have come to a ‘guy’ to connect the PC. Maybe I am mistaken, but I think that happened, because I am a woman. (…)

R: He saw that I am not stupid. But let’s say I pretended to be little-knowing about computers. (…) Well I played a little with him. Yes. (…) I used the fact that I’m a woman and used my weapons to get, yes, in reality, to get that cable. (…) [It is] a horrible summary.

I: Why do you think that it is horrible? (…) Are you trying to make excuses?

R: Well, yes, I’m sort of trying to make excuses, although in reality I was enormously proud that I got that cable. (…)

I: And what makes you then to look for excuses? (…)

R: (…) Because he was not interesting as a man for me, I just flirted and got my cable.

I: Vai es drīkstu ierakstīt mūsu sarunu?

R: Jā.

I: Un vai tu varētu pastāstīt situāciju, kad tu juti, ka tas, ka tu esi sieviete, nospēlēja lomu tajā dzīves momentā?

R: Jā. Pavisam tikko birojā vajadzēja ievilkt internetu, un atnāca ļoti foršs, izpalīdzīgs datormeistars, IT speciālists. Un mēs iepazināmies, aprunājāmies, viņš arī bija, es nezinu, gadus... mums tā lielā vecuma starpība arī nebija. Tāds patīkam kontakts ātri izveidojas. Un vienkārši es bieži nesatieku IT speciālistus, man vienkārši mājās arī saplīsa datora vads, es izmantoju izdevību, biju ļoti laipna, izmantoju... droši vien ka izmantoju arī kaut kādu savu šarmu – mazlietiņ noflirtēju ar viņu, un pateicu, jā, ka man ir saplīsis datorvads, kur es varētu tādu nopirkt. Un... Jā , es domāju, ka tikai tāpēc, ka es biju sieviete un droši vien kaut kādas pozitīvas emocijas viņā radīju, viņš man ņēma un uzdāvināja to vadu. Viņš pat teica „Man viens tāds ir līdzi, cik tev garu vajag?” un viņš man uzdāvināja piecus metrus vada. Vot tā. Jā, es domāju, ka tas... Es nezinu... Pirmkārt, es nezinu, vai viņam būtu izveidojies tāds kontakts, ja viņš būtu atnācis džekam vilkt vadu. Varbūt, ka es kļūdos, bet, man liekas, ka tas tāpēc, ka es biju sieviete.

I: Bet, vai es pareizi sapratu, tu spēlēji tā kā tādu smuku sievieti vai tādu dumjāku?

R: Nē, nu gluži dumju tā kā baigi nē, bet nu es teicu, ka es no tiem datoriem neko nesaprotu. Pa visam dumju es nespēlēju, tāpēc ka viņš redzēja, ka es neesmu dumja. Bet teiksim, par tiem datoriem, jā, es tā bišķiņ izlikos nezinoša.

I: Tā kā nezinoša.

R: Nu bišķiņ nospēlēju ar viņu. Jā.

I: Jā. Tad tu vari kopsavilkt dažos teikumos?

R: Jā. Kopsavilkums ir tāds, ka es izmantoju to, ka es esmu sieviete un savus sieviešu ieročus, lai gūtu, īstenībā jā, lai dabūtu datorvadu.

I: [Lai gūtu] labumu.

R: Lai gūtu labu. Briesmīgs kopsavilkums.

I: Kāpēc tu uzskati, ka tas ir briesmīgs.

R: Es tāpat teicu, tikai īstenībā tas bija forši.

I: Nē, tu tā kā sevi nedaudz... tas nav tā kā pilnīgs gandarījums. Tu tā kā mēģini taisnoties.

R: Es mēģinu tā kā taisnoties, lai gan es īstenībā biju nenormāli lepna, ka es dabūju to vadu.

I: [lepna par to], ka sanāca tā?

R: Jā, jā. Es biju ļoti priecīga.

I. : Un kas tad tev liek [taisnoties]?

R: Un es domāji arī viņš bija ļoti priecīgs, ka viņš man to vadu arī varēja uzdāvināt. Mēs šķīrāmies abi ar labu garastāvokli.

I: Kāpēc tad tev tomēr ir tas attaisnojums jāieliek iekšā?

R: Tas attaisnojums?

I: Jā.

R: (pauze) Nu attaisnojums tāds tur būtu, ka es ar viņu spēlējos bez kaut kādiem nopietniem nodomiem, ka es tikai gribēju dabūt to vadu, ka es ar viņu noflirtēju.

I: [Tev] ir tā kā uzskats, ka drīkst tā darīt [flirtēt], ja vien ir nopietni nolūki?

R: Nu arī nē. Tā grūti baigi pateikt. Tāpēc ka viņš man kā vīrietis it kā neinteresēja, vienkārši noflirtēju un [tāpēc] dabūju vadu.

I: Labi.

R: To grūti tā pateikt...